Soumrak nebo úsvit, bába nebo sníh…

Když Hospodářské noviny prošly posledním redesignem, debatovalo se o tom, jaký smysl přinese přeoperovat také dříve nadprůměrnou kulturní rubriku v „servisní“ stránku, která prostě musí obsahovat i sloupeček strakatých střípků. Jsem rád, že mohu konstatovat, že tato změna konečně došla dokonalého naplnění smyslem. Tištěné HN (pořídil jsem si i výstřižek, jenže ho nemám jak naskenovat; z webu byl článek stažen do placeného archivu, takže odkazuji na cache Googlu a pokus o trvalejší zálohu) přinesly pod hlavičkou Film a tučným nadpisem Už svítá. To bude horor text:

Do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž lidstvu vládnou upíři, je zasazen příběh amerického krvavého hororu Svítání. Vznikl podle knihy Stephenie Meyerové. Slovy režiséra Michaela Spieriga je snímek novým pohledem na tradiční upírský žánr. V českých kinech se film objeví od 11. března.

(Redakční politika MassaBoba říká, že příspěvky musejí obsahovat vysvětlení srozumitelné každému čtenáři. Kdo tedy nesleduje filmové novinky, může si prokliknout dál, ostatní v podstatě nemusejí.)


Svítání je hodně volný český název filmu Daybreakers, což je opravdu inovativní krvavý horor. Román Stephenie Meyerové se jmenuje Stmívání (Twilight), je to unylé porno pro teenagerky a jeho zfilmování mělo premiéru v roce 2008.

Ano, text by se vlastně dal opravit škrtnutím jediné větičky. Že by redaktora HN napadlo prohloubit tiskovou zprávu o nějaký detail a úplně přitom nepřemýšlel?

Hospodářské noviny, Tištěná média a otagován , , , . Přidat do bookmarků: trvalý odkaz. Komentáře i zpětné odkazy zakázány.